e-Bilet Nedir?

e-Bilet; deniz, kara ve hava taşımacılığı yapan firmaların GİB’e göndermeleri zorunlu olan yolcu listelerini ve bilet datalarını elektronik ortama taşıyan bir çözümdür.

Normalde kağıt biletlerin saklanması gereken 2. nüshaları e-Bilet’le 10 yıl güvenle dijitalde korunur, kağıt ve arşivleme gibi maliyetler ortadan kalkar. Hem firmalar hem de müşteriler için kağıt biletle hukuki geçerliliğe sahiptir.

 

e-Bilet Avantajları

 

Çevreci

Bilet koçanlarındaki ve yolcu listelerinde yer alan bilgiler e-Bilet’le elektronik ortama taşınır ve kağıt üretimi için dünyanın temiz nefesi olan ağaçların kesilerek tüketilmesi engellenir.

 

Hukuki Geçerlilik

Kağıt biletlerle aynı hukuki geçerliliğe sahip e-Bilet’le GİB’e gönderilmesi zorunlu olan yolcu listeleri ve bilet dataları dijitale taşınır. Yolcular için de bileti kaybetme gibi riskler önlenirken, şirket çalışanları e-Bilet’i basılı olarak alıp masraf olarak gösterebilirler.

 

Yönetim ve Erişim Kolaylığı

e-Bilet’le yolcular bilet kaybetme gibi dertlerinden, firmalar ise GİB’e gönderecekleri bilet datalarının olduğu dosyalar arasında kaybolmaktan kurtulur.

 

Tasarruflu

Kağıt, arşivleme ve postalama gibi işlemlerin tarihe karıştığı e-Bilet’le tüm bu geleneksel metotlar için harcanılan maliyeti ve zamanı daha verimli işler için kullanabilirsiniz.

Özellikleri

  • Kağıt biletlerin 2. nüshasını saklama derdinden kurtulur
  • Yolcu listelerini ve bilet datalarını GİB’e dijital olarak göndermenin kolaylığını yaşar
  • İmzalı PDF görseli üretebilir
  • Yolcu listesini ve bilet datalarını 10 yıl hukuki geçerliliğe sahip bir şekilde saklayabilir
  • Gönderimleri mail ya da portal üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Biz Sizi Arayalım

Deniz, hava ve/veya kara taşımacılığı yapan bir firmaysanız GİB ile paylaşmak zorunda olduğunuz yolcu listelerini ve bilet datalarını e-Bilet ile elektronik ortama taşıyabilir, saklamak zorunda olduğunuz kağıt biletlerin 2. nüshalarını uçak yaparak ofiste oyun oynayabilirsiniz. Tüm e-Dönüşüm çözümleriyle işlerinizi kolaylaştırırken doğayı korumayı kendisine misyon edinen FIT Solutions’tan e-Bilet çözümü almak için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın
Kaydınız başarıyla alındı! Teşekkürler.